Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Karta kredytowa czy debetowa do konta osobistego?

Jeszcze bardzo dużo Polaków decyduje się na założenie konta osobistego bezpośrednio w placówce. Wtedy zwykle jesteśmy pytani o kilka rzeczy, w tym między innymi również o to, jaką kartę sobie życzymy. Do wyboru mamy przede wszystkim posiadamy karty debetowe, kredytowe, a także obciążeniowe.

Karty debetowe

Są one najczęściej przydzielane klientom banków. Dlaczego są one tak popularne? Przede wszystkim dlatego, że obciążają one konto bankowe ze środków znajdujących się aktualnie na rachunku. Dlatego niemożliwe jest to, aby dokonać transakcji bezgotówkowej na kwotę większą, niż nasze obecne saldo na koncie. Rzeczywiście wielu klientów myśli, iż skoro posiadają kartę debetową, to mogą zaciągnąć debet. Najczęściej za kartę debetową nie ponosimy żadnych opłat, jeśli w ciągu miesięcy dokonamy przy jej pomocy transakcji na określoną kwotę.

Karty kredytowe

Zaraz po kartach debetowych, bardzo powszechnie używane są karty kredytowe. Są one bardzo wygodne, jednak często banki posiadają większe wymagania. Klienci z reguły powinni wykazywać się stałymi dochodami i to o minimalnej wartości. W związku z tym nie każdy może ubiegać się o kartę kredytową, jeśli nie jest w stanie wykazać regularnych wpływów na konto. Aczkolwiek niektóre placówki, nie są aż tak rygorystyczne pod tym względem.

Najlepsze karty kredytowe wyróżniają się przede wszystkim tym, że mamy na swoim koncie ustalony limit kredytowy, którego nie możemy przekroczyć. To także jest uzależnione od naszych zarobków, jak i również indywidualnych warunków narzuconych przez bank.

Karty obciążeniowe

Można o tej karcie powiedzieć, że jest swego rodzaju hybrydą karty kredytowej oraz karty debetowej. Klient również może zaciągnąć swoisty kredyt. Jednak w wyznaczonym terminie całe zadłużenie musi zostać spłacone. Najczęściej do regulacji zadłużenia dochodzi poprzez ściągnięcie pieniędzy z rachunku bankowego klienta. Jest to na pewno bardzo wygodne rozwiązanie. Ale trzeba liczyć się również z tym, że dług nie jest rozkładany na raty.

Powrót

Komentarze

Dodaj Opinię