Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Czym jest rzeczywiste oprocentowanie w kredytach konsolidacyjnych?

Czym jest rzeczywiste oprocentowanie w kredytach konsolidacyjnych?Każdemu może powinąć się noga, a tym samym sytuacja wymknąć spod kontroli. To jednak wcale nie oznacza, że mamy prawo szukać wszędzie winnego, lub samemu się z tego powodu trawić wyrzutami sumienia. Zdecydowanie lepiej, i właściwie dojrzalej, jest zacząć planować wyjście ewakuacyjne. Nawet jeśli mamy do czynienia z problemami finansowymi.

RRSO przy konsolidacji długów

Mając na swoim koncie bardzo dużą ilość różnych zadłużeń i wiedząc, że nie jesteśmy w stanie ich spłacić, warto pomyśleć o konsolidacji długów. Na pewno największą barierą przed tym rozwianiem, są koszta związane z kredytem konsolidacyjnym. Obawiamy się, że będą one dużo wyższe, niż koszta naliczane nam w chwili obecnej. Każdy bankowiec, bądź specjalista od spraw finansowych powie nam, że tak na pewno nie jest. Ale jeśli chcemy przekonać się o tym na własnej skórze, wystarczy przyjrzeć się współczynnikowi RRSO.

RRSO, czyli rzeczywiste oprocentowanie, jest wskaźnikiem informującym o wszystkich ponoszonych kosztach kredytu, wraz z oprocentowaniem. Przypatrując się ofertom bankowym w porównywarkach finansowych, szybko możemy dostrzec, że rzeczywiste oprocentowanie utrzymuje się mniej więcej na poziomie od 5 do około 8 procent. Jest to wartość nawet kilkukrotnie niższa niż w przypadku kredytu gotówkowego. A co ciekawe, banki dają jeszcze często możliwość negocjacji wartości wszystkich kosztów. Przy spełnieniu określonych warunków pożyczki konsolidacyjne, mogą być jeszcze dużo niższe.

Opłacalne RRSO

Kolejnym aspektem, nad którym będziemy się zastanawiać jest to, czy opłacalny dla nas jest kredyt konsolidacyjny, czy może jednak dotychczasowe długi. Na pewno wiele zależy od tego, komu tak naprawdę jesteśmy winni pieniądze. Jeśli chodzi o najbliższą rodzinę lub znajomych, czy też może raty za różne urządzenia, które nie posiadają oprocentowania, to odpowiedź jest chyba jednoznaczna. Natomiast, gdy ponaglają nas monity instytucji pozabankowych, otrzymaliśmy karne odsetki za niespłacony kredyt w banku, wtedy konsolidacja długów będzie najlepszym rozwiązaniem. Oferty na najkorzystniejszych warunkach, możemy sprawdzać bez problemu w porównywarkach finansowych.

Data publikacji: 10/08/2015

Powrót

Komentarze

Dodaj Opinię