Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Czy warto szukać Kredytu mieszkaniowego przez internet?

Czy warto szukać Kredytu mieszkaniowego przez internet?

Coraz częściej mówi się o kredytach zaciąganych za pośrednictwem Internetu. Najczęściej tak procedur dotyczy kredytów gotówkowych. Ale niektóre banki starają się wyjść naprzeciw klientom, którzy w każdej sytuacji korzystają z sieci. Z tego względu też proponują im wzięcie kredytu mieszkaniowego przez Internet. Chociaż w tej sytuacji procedura jest o wiele bardziej skomplikowana.

Kredyt mieszkaniowy, który bank?

Zacznijmy od tego, że trzeba dokładnie się zastanowić, w którym banku będziemy mieli najkorzystniejsze warunki. Wtedy warto w takiej placówce wysłać za pośrednictwem ich strony internetowej wniosek o kredyt mieszkaniowy. Bank możemy z powodzeniem wybrać dzięki porównywarkom finansowymhttps://finanero.pl/kredyty-hipoteczne/kredyty-na-dom/kredyt-online. Natomiast sam wniosek, który jest dość szczegółowy, naświetla placówce naszą sytuację finansową, jak i również oczekiwania względem kredytu.

W przeciwieństwie do kredytów gotówkowych oraz chwilówek, pieniądze wcale nie są przelewane na konto klienta. Po zaakceptowaniu tego wniosku bank przechodzi do kolejnego etapu. A jest nim po prostu umówienie się na spotkanie w celu ustalenia pozostałych szczegółów. Trzeba przecież wykazać się odpowiednimi zaświadczeniami o zarobkach. Wskazanie, że jest się właścicielem posesji, na której ma być budowany dom, lub też oświadczenie, iż zakupuje się mieszkanie od dewelopera lub innej prywatnej osoby.

Czy to się opłaca?

Na pewno wysyłanie wniosku przez Internet o kredyt hipoteczny mogą ułatwić całą procedurę starania się o ten produkt finansowy. Mianowicie, nie tracimy czasu na czekanie w kolejkach po wniosek do wypełnienia, który zresztą i tak uzupełniamy dopiero w domu. Ponieważ w tym celu potrzebujemy wszystkie swoje dokumenty. Minusem, jest udzielenie danych kontaktowych placówkom, z którymi niekoniecznie będziemy zawierać dalszej umowy. Może się okazać, że podpiszemy całkiem nieświadomie pozwolenie na wykorzystywanie naszych danych do akcji marketingowych. Więc mogą pozostać nam po takich internetowych poszukiwaniach ślady w postaci dzwoniących telemarketerów oferujących różne produkty bankowe. Warto dokładnie wczytywać się we wszystkie formularze, jakie wypełniamy i przesyłamy drogą elektroniczną.

Data publikacji: 10/05/2015
Powrót

Komentarze

Dodaj Opinię